Хто такий Євген Панов

Я очень благодарен всем за поддержку, и когда, как говорится "находит грусть", я перечитываю письма, которые приходили мне в Лефортово и как бы заряжаюсь от них.
Рід діяльності:

водій-електромеханік на Запорізькій АЕС, ветеран війни на Донбасі, засновник організації з підтримки колишніх учасників війни з Росією

Адвокат:

Дмитро Дінзе

Обвинувачення:

ст. 30, ч. 2 (п. “a”) ст. 281 КК РФ (підготовка диверсії)

Дата затримання:

7.08.2016

Загрожує:

від 12 до 20 років позбавлення волі

Місце утримання:

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю, 295006, Республика Крым, г. Симферополь, бул. Ленина, 4

 

Адреса для листів до Криму:

01004, м. Київ, вул. Басейна, 9-Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Панову Євгену Олександровичу, 1977 р.н.

663  ДНІВ В УВ’ЯЗНЕННІ

Водій і волонтер Євген Панов був захоплений російськими силовиками при в’їзді до окупованого Криму у серпні 2016 р. За певними відомостями, до нього звернулися із проханням вивезти українську родину з півострова на материкову Україну. Але це виявилося пасткою: у зоні, прилеглій до адміністративної межі, на нього чекали працівники ФСБ. Вийшовши з машини на російському пропускному пункті, Євген отримав несподіваний удар у голову. “Я впав і відчув, що лежу в калюжі власної крові”, — згадував він пізніше.

ФСБ обвинуватила Євгена та ще кількох українських громадян у причетності до “диверсійно-розвідувальної групи”, яка нібито мала завдання організувати теракти у Криму за вказівками Головного управління розвідки Міноборони України.

Докази невинуватості

“”Нових кримських диверсантів” об’єднує тільки рік народження та час перебування в навчальних закладах України військового профілю. Можливо, вони і знали один одного, але об’єднувати їх в “українську диверсійно-терористичну групу” — абсурд,” — зауважують адвокати.

Російські пропагандистські телеканали показали “зізнання” Панова, так само як це відбувалося з низкою інших українців, які прошли крізь горнило тортур. Рани на обличчі в’язня виказували характер “прийому”, який йому влаштували в окупованому Криму. Коли Євгенові дозволили зустріч із незалежними адвокатами, він, так само як і інший обвинувачений у цій же справі Андрій Захтей, відмовився від фальшивих свідчень.

Видається невипадковим, що арешт так званих “українських диверсантів” у серпні 2016 р. стався якраз напередодні самміту G20, на якому лідери РФ, Німеччини, Франції та України мали обговорювати проблеми війни та миру на Донбасі. Оглядачі вказували, що за допомогогою нової провокації у Криму Путін намагається підвищити ставки перед початком переговорів.

Тортури

У грудні 2016 р. Панов розкрив деталі звірячих тортур, застосованих до нього під час “слідства”. Згідно із його скаргою до Слідчого комітету РФ, його били залізною трубою по голові, нирках, руках і ногах, підвішували в повітрі за наручники. Силовики каували в’язня електричним струмом, стягували хомутом геніталії, та імітували страту з однією метою: вибити з нього визнання “вини”.

“Я очень благодарен всем за поддержку, и когда, как говорится “находит грусть”, я перечитываю письма, которые приходили мне в Лефортово и как бы заряжаюсь от них. Особенно сейчас, когда я “благополучно” изолирован от всей информации, ни радиоточки, ни газет, не говоря уже за телевизор. Я не знаю, когда все это закончится, но если не верить, тогда незачем жить…”, – пишет Панов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Про нас

Товариство ветеранів АТО  “Запоріжжя” – створене діючими, демобілізованими і комісованими (за пораненням) воїнами ЗСУ, НГУ,що приймали участь в АТО.
Товариство ветеранів АТО – є неполітичною, неприбутковою громадською організацією. Вся наша діяльність спрямована на захист ветеранів і учасників АТО та їх родин.
Зв’яжіться з нами

КОНТАКТИ

ПОДЗВОНИТИ