Знайомтесь, Олег Коломоєць

кандидат в народні депутати по виборчому округу №79, професіонал, патріот, активна та небайдужа людина

 

 • Навіщо Вам, молодій успішній людині, громадська діяльність? 

 • Після реалізації в кар’єрі прийшло усвідомлення своєї відповідальності перед суспільством і земляками та розуміння, що від нас залежить, яку державу ми залишимо нашим дітям. Я завжди був активною людиною, а у 2015 році пішов на вибори та був обраний до Запорізької міської ради, щоб разом із колегами змінювати систему, яка повинна запрацювати в інтересах людей. І за ці роки спільними зусиллями вдалося зробити багато корисного для запоріжців. Тож, можна обурюватися на кухні, казати, що все погано, не такі депутати, президент, міністри, а можна робити потрібні людям справи, займати активну громадянську позицію, контролювати дії влади. Впевнений, якщо ми будемо докладати максимум зусиль кожний на своєму місці, тоді і досягнемо спільної мети, аби Україна стала процвітаючою державою, яку поважають у світі. Так я і намагаюсь жити й працювати щодня.

 • А як Ви, юрист, банківський  працівник, опинились в лавах Збройних Сил України?
 • Коли за часів Януковича  вже стало зрозумілим, що відбувається побудова кримінальної кланової системи державного управління, мова не йшла про європейську інтеграцію чи Митний Союз з Росією. Залишати так точно не можна було! Тож, я став активним учасником подій на майдані, спочатку в Києві, потім брав участь у Запорізькому майдані. Коли почалося вторгнення російських військ в Україну і стало зрозуміло, що можна втратити  суверенітет і незалежність, не було сумнівів – свою землю треба захищати. Словами це важко пояснити, тільки емоціями та відчуттями. Коли розумієш, що мусиш служити своєму народу, своїй Батьківщині, це тебе вже рухає, вмикається  почуття самопожертви. 
 • Чому Ви вирішили піти у політику?
 • Буремні події показали, що ворог не тільки ззовні, але й всередині. І він не менш небезпечний! Ми мали сподівання, що після зміни влади відбуватиметься боротьба з корупцією, поліпшення економічного клімату, встановлення законності, права, розвиток судової системи. Але цього не сталося, ми побачили зловживання з боку влади, як-от «стіна Яценюка», де були вкрадені мільярди наших гривень. Це відбувалося у той час, коли кожний громадянин мав платити військовий збір. І це лише вершина айсбергу корупції. Як і кожний українець, відчув жорстке розчарування, коли тебе «здають» свої. З’явилася потреба йти у владу аби міняти систему. Перша ж спроба, в 2015-му році, стала вдалою, люди довірили мені мандат депутата Запорізької міської ради.
 • Чому зараз Ви вирішили йти до Верховної Ради? Невже, всі питання в Запоріжжі вирішені?

 

Звісно, ні. Роботи ще вдосталь, але органи місцевого самоврядування обмежені в можливостях. Левову частину питань треба вирішувати на найвищому рівні. За час депутатської діяльності в Запорізькій міськраді накопичено багато позитивного досвіду, який треба впроваджувати в інших містах та селищах. Показовим є й отриманий досвід взаємодії органів місцевого самоврядування та центральної влади. У Києві не дослухаються до регіонів! Тому, впевнений, потрібно привести до влади нових людей, перезавантажити всю систему. Без Верховної Ради цей процес неможливий, тому що у нас парламентсько-президентська республіка, парламент має більше повноважень ніж президент. Саме Верховна Рада має стати генератором довгоочікуваних змін. Не хочу казати «реформ», бо у нас вже дискредитоване це слово, під цією обгорткою нам нав’язують все що завгодно, але ми ще не бачили справді ефективних реформ. 

  • Чому саме 79-й округ Ви обрали для того, аби балотуватися до Верховної Ради?
  • Дійсно, я живу у Запоріжжі, є депутатом міської ради та доклав багато зусиль, щоб тут допомагати людям. Але 79-й округ мені теж близький, тут мешкають багато моїх рідних, друзів. Я знаю проблематику цього регіону, Кам’янки, Енергодару зокрема. У Кам’янко-Дніпровському районі, Василівському частково мешкають виробники овочевої продукції. Ця галузь у нас дуже потужна, але їй сьогодні потрібна допомога. Боляче, що люди, які докладають стільки праці, не мають відповідного фінансового зиску. Хочеться бути допомогою та порадою для всіх місцевих жителів.

 

 • Раніше овочі люди відправляли до російських ринків, а зараз яка альтернатива?

 

  • Відповідь на це питання полягає значно глибше. Нажаль, Україна зараз є виробником сировини, а більшу додаткову вартість продукції надає саме переробка. В тому і має бути підтримка сільського господарства. Не як сьогодні, в  бюджеті закладають відмивання коштів на якійсь там фейкові дотації, які потрапляють до кишень наближених до влади «кумів». Має бути цільове пільгове кредитування на розвиток агропромислового комплексу, переробних підприємств, овочесховищ. В цьому регіоні треба ставити переробні потужності, але без інвестицій це не можливо зробити. Тому мають бути пільгові кредити, гранти, взагалі має бути державна програма, більше того – стратегія з урахуванням інтересів регіону. А поки що ми імпортуємо овочі, і консервовані теж. Змінити це можливо, треба вкладати ресурси в переробну галузь.
 • Питання, що межує з цим. Бджолярі в Оріхівському районі важко працюють, збирають мед, який продають потім за копійки перекупщикам. Наш український мед реалізують у магазинах інших країн, де він коштує дуже дорого. Як захистити інтереси саме виробника?
  •  Це вже про наше митне законодавство, про бюрократичні перепони, які там створюються. Я був у Польщі, в Канаді, спілкувався з місцевими підприємцями, вони ділилися досвідом. Напевно знаючи, що наша продукція дуже якісна, готові її споживати практично в необмежених кількостях. Але через те, що наші виробники не можуть пройти скрізь бюрократичні перепони на митниці, основну частину прибутку отримує не селянин, який доклав працю для її створення, а ділки, які знають, як «проходити» чи «куди заносити». З урахуванням хабарництва на нашій митниці це серйозна проблема. Ті люди, які вклали свою працю, щоб створити продукт та отримати результати, що нам дає наша родюча земля, вони ледве зводять кінці з кінцями. Дерегуляція, спрощення митних процедур насправді, а не на словах – зрозумілий шлях. Просто треба робити це, а не імітувати!

 

 • Велика проблема цих сільськогосподарських районів – нестача води. Зокрема, незавершений центральний водовід не доходить до Великої Білозерки усього-навсього 1,5 кілометри. Купувати доводиться дуже дорого навіть питну воду, і так впродовж багатьох років. Чому влада не може або не хоче нічого робити?

 

  • Дійсно, наш регіон був би значно врожайний та заможніший, якщо було б налагоджено повноцінне водопостачання. Ми знаємо, що за останні десятиліття через корупцію та безкарність була знищена зрошувальна система в Запорізькій області. Розроблялись відповідні програми централізованого водопостачання, але на сьогоднішній день всі вони закриті, а напрацювання розкрадені. І правоохоронні органи гальмують роботу в цьому напрямку, хоча люди вже багато разів піднімали ці питання, активісти писали заяви про злочини, що вчинялись. Але отут зав’язана вже вся система, де прикривають одне одного, недопрацьовує місцева влада і відсутня увага з боку найвищих органів влади.  

 

 • Ви ж казали – Київ далеко, й не чує. А місцева влада, депутати чому не докладають належних зусиль?

 

  • Нажаль, Запорізька область немає свого лобі а ні в вищій виконавчий владі, а ні в Верховній Раді, а ні депутатів, які б гідно представляли інтереси людей, які живуть саме тут. Так, народний депутат Володимир Бандуров, який зараз знову балотується на 79-му окрузі,  багато що обіцяв 5 років тому, й відновлення водопостачання теж. І обіцяє знову те ж саме, йому достатньо просто трішки відкоригувати програму. Знову – вперед, до Верховної Ради, з тими ж самими обіцянками, на наступні п’ять років. А у міжвиборчий період все забувається.

 

 • Раніше Ви висловили думку, що кожен повинен впливати на владу, бути активним, і тоді матимемо успішну країну. Але поясніть, що і як потрібно робити?
 • Так, люди часто кажуть: мене політика не цікавить. Дійсно, народ вимушений виживати, кожного дня намагаючись заробити копійчину. Але при такій позиції, я вважаю, політика зацікавиться тобою. Адже політика в тарифах і навіть в буханці хліба, тому що там закладені податки, ціна на енергоносії, пальне, і так далі. І допоки люди цього не розуміють, просто обурюючись, що депутати погані – ті і надалі не будуть робити нічого задля покращення їхнього життя, адже вони не мають такого на меті. Тож, коли люди йдуть голосувати аби за кого за кілограм гречки – вони дають ще на п’ять років карт-бланш цьому своєму «представнику» в Верховній Раді, який зловживає їхньою пасивністю.
 • І цього разу теж відбувається «засівання гречкою» округу?
 • Дійсно, так. Кандидати в народні депутати зараз розповідають людям, що вони полагодять дахи, відремонтують труби каналізації, але це чистий популізм. Це подобається людям, але депутат Верховної Ради не повинен і навіть не має повноважень займатися цими питаннями, адже це обов’язок місцевої влади. В житлово-комунальному господарстві справді величезні пробої, і це масштабна проблема по всій Україні. Але такими разовими діями нічого не змінити, потрібний системний підхід. І це лише один приклад «засівання».
 • А що можете запропонувати Ви для вирішення комунальних проблем?
 •  Я маю серйозний досвід в цій проблематиці в Запоріжжі, багато займався нею як депутат міської ради. Тепер хочеться все це розповісти людям, підказати, як діяти. Маю досвід – буду ним ділитися. 
 • Жителі Дніпрорудного та Енергодару скаржаться на появу обслуговуючої компанії «Місто для людей», через яку вони отримали великі тарифи і залишились з тими самими проблеми із застарілим житловим фондом. Ця ж керуюча компанія діє і в Запоріжжі, і теж багато нарікань на її діяльність. Що можна вдіяти?
 • Що стосується таких керуючих компаній, то вони зайшли на ринок зі зловживаннями, не прозоро, така сама проблема і в Запоріжжі. Я впевнений, треба розвивати напрямок ОСББ  як альтернативу таким компаніям. Ми багато в цьому напрямку допомагали мешканцям багатоквартирних будинків в Запоріжжі, проводили юридичні консультації, семінари з реєстрації ОСББ. Допомагали проходити бюрократичні процедури, брали на себе частину питань, щоб пришвидшити оформлення документів. За наших зусиль, в тому числі, в Запоріжжі з’явилася та працює програма співфінансування капітальних ремонтів будинків, які створили в себе ОСББ. Дахи, комунікації та ліфти настільки старі, не ремонтувалися десятки років, що цим терміново потрібно займатися. І ця програма, дійсно, позитивний досвід дієвого рішення для подальшого утримання  багатоповерхівок. 
 • Розкажіть докладніше про програму співфінансування. Чому саме вона є ефективною?
 • Левову частку коштів на капремонт надає міський бюджет, іншу частину вкладають самі мешканці. До людей приходить усвідомлення, що вони є не тільки власниками квартири в будинку, але й співвласниками всього комплексу, придомової території. Вкладаючи власні кошти в ремонт, люди стають господарями житла, адже самі визначають пріоритети, куди в першу чергу вкладати кошти. Роблять термомодернізацію будинків, заощаджують на теплопостачанні. Цим досвідом потрібно ділитися з жителями інших міст та селищ. В якості депутата Верховної Ради я готовий через громадські приймальні, своїх юристів допомагати людям створювати ОСББ та супроводжувати їхню діяльність. 
 • Тобто Ви готові давати людям не рибку, а вудку, за допомогою якої вони зможуть утримувати власні будинки протягом років. А чого ще потребують люди від депутата?

 

  •  Якщо сьогодні не почати цей шлях створення ефективних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, завтра будуть ті самі проблеми. Що ще повинен робити депутат – це побудувати якісну комунікацію з органами місцевого самоврядування. Зараз ми, як місцеві депутати, знаємо проблематику, потреби мешканців регіону, тож, звертаємось до депутатів Верховної Ради: допоможіть, прийміть законопроект, внесіть зміни в закони, чи інше. Нам вкрай потрібно! Звертаємось до Кабінету Міністрів: будь ласка, приміть підзаконні нормативи. Але нас не чують, це гра в одні ворота…Цю систему треба докорінно змінювати. Для себе в якості народного депутата бачу необхідність контактувати з депутатським корпусом, з мерами, бувати на сесіях місцевих рад. Тому що більшу частину питань депутат Верховної Ради повинен вирішувати через місцеві органи виконавчої влади. Потрібен зв’язок, взаємодія, щоб люди відчули користь. Якщо ж місцева влада не хоче працювати на інтереси людей, мої депутатські звернення будуть спрямовані до правоохоронних органів. Тож, ті кандидати чи депутати, хто просто обіцяє полагодити дахи – це популісти.

 

 • Знову лунають обіцянки пільг для енергодарців. Це теж популізм?
 • Так, бо як кажуть – бери та роби! Навіщо розповідати? Вже багато років кандидати в депутати, зокрема, депутат із досвідом парламентської роботи, спекулюють на цьому питанні. Йдучи на вибори, обіцяють жителям пільги та статус спеціальної зони. Зрозуміло, мешканці Енергодару потерпають від техногенного навантаження, що держава повинна компенсувати. Має бути дешевшою електроенергія, тому що для енергодарців, як споживачів, не потрібно її транспортувати, взагалі відсутня ця стаття витрат. Але, що бачимо: тільки пусті обіцянки. Люди вже хочуть вирішення цього питання, а не слухати розмови про нього.
 • Дійсно, проблем достатньо, і всі вони через існуючу хибну державну систему. Як її перезавантажити?
 • Я впевнений, що система влади має будуватися знизу. Тоді створюються механізми, які, власне, і потрібні для суспільства. Коли згори спускають якусь вказівку чи модель, а людям це не потрібно, то відбувається протистояння або саботування на місцях. Звідси і з’являються бюрократія і корупція. Але, працюючи на окрузі, бачу: ми до людей вже достукалися, що треба перезавантажувати владу, прибрати тих, хто вже приріс до своїх крісел. Чимало з них йдуть до Верховної Ради, аби отримати депутатську недоторканість. Мають за плечима вже стільки «справ», за які в країні з справедливим правосуддям вже б відповідали перед законом. Вони стільки вже нажились, що намагаються і надалі сховатися за депутатським мандатом. Вірю, що людей в чергове не надурити таким ділкам від влади. Вірю, що спільними зусиллями ми оновимо Верховну Раду України!     

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Про нас

Товариство ветеранів АТО  “Запоріжжя” – створене діючими, демобілізованими і комісованими (за пораненням) воїнами ЗСУ, НГУ,що приймали участь в АТО.
Товариство ветеранів АТО – є неполітичною, неприбутковою громадською організацією. Вся наша діяльність спрямована на захист ветеранів і учасників АТО та їх родин.
Зв’яжіться з нами

КОНТАКТИ

ПОДЗВОНИТИ