23-й окремий мотопіхотний батальйон «Хортиця»

23-й окремий мотопіхотний батальйон «Хортиця» (23 ОМПБ, в/ч А2988, пп В0131) — формування Сухопутних військ Збройних сил України. Створений у 2014 році як 23-й батальйон територіальної оборони «Хортиця», з мешканців Запоріжжя та області.

Предтеча

19 березня 2014 Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про створення оперативних штабів при обласних державних адміністраціях прикордонних областей України. 30 березня 2014 в.о. президента України О. В. Турчинов доручив керівникам обласних адміністрацій почати створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України.

30 квітня 2014 року було прийнято офіційне рішення покласти функції створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України на обласні військові комісаріати.

Створення

Формування батальйону офіційно завершилося 30 квітня. За чисельністю формування відповідає стрілецькому батальйону й має у своєму складі 1-у стрілецьку роту, 2-і роти охорони та підрозділи забезпечення. Станом на початок травня 2014-го року, переважну частину особового складу батальйону складали особи, котрі вже відслужили строкову службу, меншу новобранці.

Діяльність

З 31 травня 2014 року батальйон був переданий у підпорядкування командуванню АТО і з 1 червня діяв на території Маріупольського району Донецької області.

31 серпня 2014 року, під час вивантаження, здетонував БК (за офіційною версією в результаті влучання з міномета диверсантом супротивника), внаслідок чого загинув вояк батальйону Євген Іванов.

5 вересня 2014 року в районі села Широкине Новоазовського району Донецької області в результаті мінометного обстрілу загинули 3 і було поранено ще 10 військовослужбовців батальйону, серед полеглих — старший солдат Володимир Попов, солдат Юрій Демидов.

Слідом за цим, був обстріляний блокпост № 11 в районі Павлівки — по намету з особовим складом була випущена протитанкова ракета, важкі поранення отримав один солдат батальйону.

Станом на 10 вересня 2014 року, батальйон перебував в «Секторі М» в районі Маріуполя.

20 вересня 2014 року в районі Маріуполя близьким вибухом артилерійського снаряда був убитий ще один військовослужбовець батальйону — старший солдат Євген Москаленко, командир батальйону перед цим вийшов з автівки для здійснення розмови по телефону — це врятувало йому життя .

Після того, як 8 вересня 2014 року в Запоріжжі матері та родичі солдат батальйону провели мітинг з вимогою провести ротацію особового складу, а потім перекрили шосе E105 «Москва -Сімферополь», заступник обласного військового комісара М. А. Логвінов повідомив, що 12 поранених військовослужбовців батальйону вже відправлені на лікування в Дніпропетровськ, А 22 вересня батальйон буде виведений із зони бойових дій.

28 вересня 2014 року батальйон був виведений із зони бойових дій в Запорізьку область[13]. Як повідомив командир батальйону, прийнято рішення, що через три з половиною тижні батальйон повернеться в зону проведення АТО.

В жовтні 2014 року з особовим складом батальйону почали працювати психологи, метою роботи названо «допомога в соціальній реабілітації, подолання наслідків психологічних травм і забезпечення стійкої готовності військовослужбовців до рішучих дій і захисту вітчизни» 8 грудня 2014-го під Маріуполем загинув солдат батальйону «Хортиця» Андрій Андрєєв. 9 березня 2015 року на військовому полігоні під Запоріжжям загинув старший сержант 23-го батальйону Яюс Руслан Степанович. 12 лютого 2016 року в шпиталі помер солдат Гришко Юрій Васильович.

2017 року 23-й ОМПБ «Хортиця» виконував бойові завдання в районі міста Авдіївка, зокрема на передових позиціях у промзоні. На початку травня бійці батальйону повернулися у місце постійної дислокації в Маріуполь.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Про нас

Товариство ветеранів АТО  “Запоріжжя” – створене діючими, демобілізованими і комісованими (за пораненням) воїнами ЗСУ, НГУ,що приймали участь в АТО.
Товариство ветеранів АТО – є неполітичною, неприбутковою громадською організацією. Вся наша діяльність спрямована на захист ветеранів і учасників АТО та їх родин.
Зв’яжіться з нами

КОНТАКТИ

ПОДЗВОНИТИ